Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Jak przekonać inwestora do swojej pożyczki – czyli Social Lending od kuchni

W poszukiwaniu pożyczki bez zaświadczeń, którą zrealizować możemy jak najszybciej, bez wątpienia trafimy szybko na pożyczki społecznościowe. Ich istota pokrótce została już opisana, przedstawiony został także pierwszy portal zajmujący się tą dziedziną w  Polsce. Teraz zastanówmy się, co można zrobić, by nasza aukcja – poszukiwanie pożyczki, było lepiej zauważone, bardziej wiarygodne.

Zacząć należy bez wątpienia od weryfikacji, najlepiej wykonać ich jak najwięcej, bez względu na to, na jakim portalu zamierzamy zaciągać pożyczkę. Poza tym dobrze jest opisać w aukcji dokładnie na co i dlaczego potrzebujemy pieniędzy. Człowiek po drugiej strony, chce zrozumieć Twoją sytuację i wiedzieć, dlaczego ma pomóc właśnie Tobie. W tym miejscu napisz dlaczego nie chcesz zaciągnąć pożyczki w banku i czy nie możesz poczekać ze swoimi wydatkami, postaraj się zapewnić potencjalnego inwestora, że nie ma się czym martwić, że transakcja z Tobą jest pewna i bezpieczna. Wracając do weryfikacji, postaraj się zrobić mały research , jakich weryfikacji inwestorzy wymagają najczęściej, a także zastanów się, jakich informacji sam byś oczekiwał będąc po drugiej stronie.

Dodatkowe pomysły na zwiększenie prawdopodobieństwa zebrania sumy, o jaką wnioskujemy, podsuwają same serwisy. Na niektórych można wykupić wraz  z aukcją ubezpieczenie, które wchodzi w życie dopiero gdy pożyczka dojdzie do skutku.  Jest to niebywała gwarancja dla inwestora – nawet jeśli Ty nie spłacisz pożyczki to i tak otrzyma jej zwrot ze strony ubezpieczyciela.

Warto także spopularyzować swoją aukcję, sprawić by zobaczyło ją więcej osób. W tym celu również portale podsuwają różnego rodzaju, niestety płatne, narzędzia. Różnią się one od siebie, w zależności od serwisu, często jest to przesunięcie Twojej aukcji wyżej lub na stronę główną, niekiedy zdarzają się oferty wysyłania SMSów z Twoją aukcją do różnych inwestorów. Sposobów na promowanie aukcji jest bardzo wiele.

Ostatnią, jeśli nie najważniejszą sprawą są dochody. Istotne jest określenie jak zdobędziemy pieniądze na spłatę pożyczki, ta informacja pozwoli ocenić czy rzeczywiście istnieją realne szanse odzyskania pożyczonych pieniędzy. Co zrobić jeśli nie posiadasz zatrudnienia Napisać prawdę i oprzeć się na większej ilości weryfikacji. Napisz dlaczego nie masz pracy i w takim razie, jak zamierzasz spłacać pożyczkę, skąd czerpiesz środki na utrzymanie oraz jakiej wysokości są to sumy. To wszystko sprawia, że jesteś bardziej wiarygodny, a inwestorzy pragną wiedzieć… wiedzieć możliwie, jak najwięcej.

One Response
  1. 26 października, 2011

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteś człowiekiem? *

Przeczytaj poprzedni wpis:
KOKOS.pl czyli jak pożyczać od innych

Bywają w życiu chwile, w których naprawdę trudno związać koniec z końcem. Czasami brakuje nam pieniędzy na podstawowe rzeczy, a...

Zamknij