Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Gdzie pożyczyć społecznościowo?

Kontynuując temat Social Lendigu wśród polskich portali, warto porównać je wszystkie. Każdy z nas oczekuje czegoś innego od pożyczki, a nawet samego serwisu. Nie bez znaczenia jest funkcjonalność menu czy sam proces weryfikacji. Ostateczna ocena, pozostaje jednak w rękach użytkowników, którzy przecież różnią się od siebie, potrzebami i opiniami.

Najbardziej popularne portale pożyczek społecznościowych to:

  • KOKOS.pl,
  • finansowo.pl,
  • pozycz.pl,
  • zakra.pl,
  • zakramini.pl,
  • sekrata.pl.

Wśród nich możemy wyszczególnić najlepsze, najbardziej atrakcyjne i te mniej, istotne są jednak parametry. I tak na przykład zakramini, wraz ze swoją podstawową formą (zakra) są portalami, na których wymagana jest (obowiązkowo) największa ilość rejestracji, a co więcej pożyczkobiorca musi wydać na nie największą sumę pieniędzy, bo aż 32 zł. Z drugiej jednak strony, zakra stanowi jeden z najbardziej bezpiecznych portali, choćby przez same weryfikacje. Inwestorzy widząc taką ilość pewnych danych są przekonani z kim mają przyjemność, a także czy mają ochotę inwestować swoje pieniądze właśnie w tę aukcję. Minusem, znaczącym, tegoż serwisu jest również wysoka prowizja dla serwisu, bo bywa to nawet 5 %, w przypadku pożyczek konsolidacyjnych i 4% gotówkowych. Portal jednak angażuje się w odzyskiwanie ewentualnie niespłaconych długów. Jasno wynika z tego, że zakra jest świetną opcją dla inwestorów, to nie ulega wątpliwości. Czy jednak pożyczkobiorca, będący w trudnej sytuacji finansowej skusi się na pożyczkę właśnie w tym miejscu, pozostaje kwestią wątpliwą.

Najlepszą pod każdym względem, oczywiście patrząc na problem ze strony pożyczkobiorcy wydaje się być sekrata.pl. Portal ten umożliwia zaciągnięcie pożyczki już od kwoty 100 zł, przy czym maksymalnie można pożyczyć 200 tysięcy. Obowiązkowe weryfikacje wynoszą tylko 8 zł, a co więcej, nie ma wśród nich sprawdzania w żadnej instytucji finansowej, typu BIG, BiK czy InfoMonitor, co dla wielu jest ogromnym plusem. Prowizja dla serwisu też jest mała, bo to jedynie 1%.

Dla niektórych istotna będzie jednak ilość użytkowników, szansa na pożyczkę czy bezpieczeństwo. Najlepszym więc rozwiązaniem jest poznanie każdego z serwisów, dla tych, którzy potrzebują pożyczki szybko, łatwo i tanio, bez wątpienia sekrata będzie najbardziej korzystną opcją, bynajmniej w moim przekonaniu. Ostateczna decyzja pozostaje jednak kwestią indywidualną.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteś człowiekiem? *

Przeczytaj poprzedni wpis:
spotkanie
Jak przekonać inwestora do swojej pożyczki – czyli Social Lending od kuchni

W poszukiwaniu pożyczki bez zaświadczeń, którą zrealizować możemy jak najszybciej, bez wątpienia trafimy szybko na pożyczki społecznościowe. Ich istota pokrótce...

Zamknij