Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Pożyczki bez zdolności kredytowej

W dzisiejszych czasach prawo bankowe bardzo wyraźnie określa, komu banki mogą udzielić kredytu, a kto jest z grupy potencjalnych kredytobiorców wykluczony. Jedną z najważniejszych wytycznych branych pod uwagę w tym zakresie jest zdolność kredytowa.

Zdolność kredytowa w banku

Sporym problemem z pozyskaniem kredytu w banku jest wykazanie zdolności kredytowej. Jeśli nie możemy przedstawić zaświadczenia o stałych dochodach lub umowy o pracę często odpowiedź kredytowa jest negatywna. Umowy cywilno-prawne, które dziś nazbyt często zastępują umowy o pracę, nie są dla banku wystarczającym gwarantem spłaty zadłużenia. W takim wypadku wiele osób, nawet tych, które dobrze zarabiają, kieruje swoje kroki w stronę firm pozabankowych udzielających pożyczek bez konieczności wykazania zdolności kredytowej.

zmartwiona para

Nie masz zdolności kredytowej Nie pożyczaj! Możesz wpaść w jeszcze większe tarapaty!

Zdolność kredytowa w firmach pożyczkowych

Nieco inaczej wygląda sprawa zdolności kredytowej w przypadku firm pozabankowych udzielających pożyczek. Instytucji tych nie obejmują przepisy prawa bankowego, dzięki czemu to sama firma w swojej polityce określa na jakich podstawach obliczana jest zdolność kredytowa. W instytucjach parabankowych często brane są pod uwagę dokumenty takie jak umowy cywilno-prawne, odcinki renty i emerytury lub wyciągi bankowe. Na podstawie informacji w nich zawartych obliczana jest zdolność kredytowa wnioskodawcy.

Pożyczki bez zdolności kredytowej

Coraz częściej pojawiają się również firmy oferujące pożyczki bez zdolności kredytowej. Pożyczkodawcami są zazwyczaj firmy parabankowe, które proponują pożyczki, bez określania zdolności kredytowej, ale za to zabezpieczone bardzo wysokimi opłatami. Brak gwarancji spłaty jaką jest potwierdzona zdolność kredytowa zostaje zrównoważony ubezpieczeniem pożyczki, prowizją czy opłatą przygotowawczą. Lista kosztów, które są doliczane do pożyczek bez zdolności kredytowej jest bardzo długa i niezwykle zróżnicowana (więcej: http://finansowaparabola.pl/pozyczki-kredyty-bez-zdolnosci-kredytowej.html). Właściwie każdy pożyczkodawca może w regulaminie zamieścić niemal dowolne opłaty.

Zdolność kredytowa – to się opłaca

Jak można zauważyć możliwość określenia zdolności kredytowej pozwala na uzyskanie kredytu lub pożyczki na lepszych warunkach. Nawet instytucje pozabankowe, które udzielają pożyczek opartych o zdolność kredytową wyliczoną na własnych warunkach, innych aniżeli zawarte w przepisach bankowych, dają lepsze warunki pożyczkowe niż te bez zdolności kredytowej.

Przeczytaj poprzedni wpis:
karta
Czyszczenie rejestrów dłużnika

Często bywa tak, że potrzebujemy zastrzyk gotówki, sięgamy wtedy po najszybsze z możliwych rozwiązań, czyli tak zwane pożyczki „chwilówki”, czy...

Zamknij