Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Ubezpiecz swój kredyt – sprawdź ile możesz zyskać

Niejednokrotnie, zaciągając kredyt czy pożyczkę, bank lub instytucja finansowa, oferuje nam możliwość zaciągnięcia ubezpieczenia. Najczęściej, sądząc, że jest to zbędny wydatek, a zarazem zarobek dla banku, rezygnujemy z propozycji. Czy postępujemy słusznie Czy ubezpieczenie kredytu rzeczywiście jest sprawą zbędną A może, tak naprawdę możemy coś na nim zyskać

Jak podkreślają specjaliści – ubezpieczać warto się zawsze, w każdym temacie. Jest to bezwzględnie wartość, której nie trzeba określać finansowo. Samo przysłowiowe stwierdzenie „strzeżonego Pan Bóg strzeże”, mówi samo za siebie. Wiele znaczy dla nas bezpieczeństwo i spokój ducha. Jest to naturalna kolej rzeczy. Dlatego też każdy z nas posiada ubezpieczenie zdrowotne, umożliwiające leczenie w razie choroby czy pobyt w szpitalu, w przypadku niebezpiecznych wypadków czy ważnych operacji. nikt nie wyobraża sobie by było inaczej. Z kredytem jest podobnie…

Dlaczego zaciągając kredyt hipoteczny na wiele lat, nikt nie ma wątpliwości, co do niezbędności ubezpieczenia Przecież z kredytem gotówkowym, który spłacać będziemy przez, przykładowo 3 lata, sytuacja ma się podobnie! Ubezpieczając się, na przykład od utraty pracy, nie masz pewności czy ten trudny dzień nie nadejdzie jutro. Przecież tak samo możesz stracić zatrudnienie w przeciągu dziesięciu lat, roku, jak i trzech lat. Nie wiemy kiedy się to stanie i czy w ogóle. Tym bardziej jest z ubezpieczeniami, obejmującymi poważne i nieoczekiwane zachorowanie. Choroba tym bardziej nie wybiera! Może nadejść w każdej chwili, uniemożliwiając Ci spłacenie kredytu (przez chociażby brak możliwości pracy). Co wtedy stanie się z Twoimi długami Czy chcesz narażać się na kolejny problem w postaci wizyty windykatora Podczas trudnych chwil, takich, jak brak pracy czy ciężka choroba, warto nie dokładać sobie zmartwień.

Trochę praktyki…

Zakup dodatkowego ubezpieczenia, przy zaciąganiu kredytu, nie jest żadnym problemem. Wszystkie dodatkowe zapisy, dotyczące ubezpieczenia, zostają zawarte w umowie kredytowej. Co więcej, kredytobiorca, nie musi martwić się o formalności, normalnie niezbędne do większości ubezpieczeń. Zbędne stają się więc wszelkie zaświadczenia lekarskie  czy badania.

Warto natomiast, dobrze zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, niejednokrotnie uważniej niż z umową kredytową. Warto zwrócić uwagę, jak utrata pracy, kwalifikuje się do wdrożenia w życie ubezpieczenia. Niekiedy jedyną możliwością jest zwolnienie przez pracodawcę. Istotne staje się także, od jakich chorób ubezpiecza nas ubezpieczenie. A zatem, po zapadnięciu, na które ze schorzeń, możemy liczyć na pomoc finansową.

Istotnym faktem, jest również to, że ubezpieczyciel, pokrywa część rat, które pozostały do spłaty, przez różny okres, niejednokrotnie jest to nawet kilkanaście miesięcy.

Do wyboru, kredytobiorca otrzymuje kilka wariantów ubezpieczeń. Jedne, dotyczą zabezpieczenia rodziny, na wypadek śmierci kredytobiorcy, inne właśnie zapadnięcia na poważne choroby czy utraty pracy.

Przeanalizuj wszystkie koszty i zastanów się, czy nie warto zapłacić ich, by żyć spokojnie i bezpiecznie. Co więcej, ubezpieczenie, zmniejszając ryzyko, jakie ponosi bank, niejednokrotnie zmniejsza także koszty kredytu, co sprawia, że kredyt z ubezpieczeniem staje się niewiele droższy od tego, bez niego.

Przeczytaj poprzedni wpis:
weksel
Co to jest weksel?

Weksel jest pojęciem coraz częściej używanym, tak jak i sam dokument. Coraz częściej wykorzystywany jest w celu zapewnienia sobie zwrotu...

Zamknij