Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Naziemny social lending

Do tej pory social lending kojarzony był wyłącznie z internetem. Czy było to rozwiązanie dobre czy nie, można się spierać, jednak przejście social lendingu do świata rzeczywistego stało się już faktem. W ubiegłym roku powstały bowiem pierwsze punkty, które pozwalają osobiście zaciągać pożyczki w zakresie social lengingu. Jak to wygląda i czy coś się zmieniłoZasada generalnie jest taka sama jak wcześniej. Po jednej stronie mamy Inwestora po drugiej Pożyczkobiorcę, między nimi portal, a teraz również przedstawiciel firmy w formie osobistej. Mamy zatem szansę skontaktować się z prawdziwą osobą, a nie jedynie użytkownikiem. Jak działa system w praktyce Pożyczkobiorca przychodzi do konkretnego punktu, tam odbywają się stosowane weryfikacje dokładniejsze niż w przypadku portalu, co zwyczajnie jest niemożliwe w internecie. Pożyczkobiorca musi wziąć ze sobą odpowiednie dokumenty, jak dowód osobisty czy zaświadczenie o zarobkach.

Pierwsze punkty naziemne social lendingu pojawiły się z portalu Kokos.pl oraz spółki Zakra Corp. I tak, jak ten pierwszy swoje punktu otworzył w oparciu o punkty Euro-Finanse, tak Zakra stworzyła swoje własne oddziały, w których można skorzystać z całej oferty spółki, a nie tylko pożyczek. Istotnym faktem jest, że w oddziałach Kokos, pracownicy Euro Finanse, przyjmują wnioski jedynie osób z udokumentowanymi zarobkami (umowa o pracę, emeryci, renciści).

Czy fakt przeniesienia social lendingu do świata rzeczywistego jest dobrym rozwiązaniem, okaże się w przyszłości. Pewnym jest natomiast, że mają teraz do niego dostęp również te osoby, które nie potrafią lub nie mają możliwości korzystać z komputera.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kalkulator
Zanim udasz się do banku

Wydawać by się mogło, że wnioskowanie o kredyt jest banalnie proste nic bardziej mylnego. To jak przygotowany pójdziesz na spotkanie...

Zamknij