Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Co to jest ERIF?

Na wielu portalach, szczególnie social lendingowych, dostrzec możemy weryfikację ERIF, która dla mnóstwa internautów jest nowością. Wiedząc jednak czym jest BIG, nie powinno być problemów ze zrozumieniem istoty działania ERIF.
ERIF jest jednym z biur gospodarczych, które przechowuje i udostępnia, w sposób w pełni bezpieczny informacje gospodarcze. Ze względu na fakt, iż instytucja ta, stała się swego rodzaju instytucją zaufania publicznego, nadzorowana jest przez Ministerstwo Gospodarki.

Co więcej, przez zewnętrzne osoby, upoważnione do takich działań, regularnie weryfikowana jest baza danych ERIF. Co jednak się w niej znajduje Tak jak w przypadku BIG czy BIK, w bazie ERIF znajdziemy informacje o dłużnikach. Oczywiście możliwe jest także wykorzystanie ERIF do budowania pozytywnej opinii o sobie. Zaciągając pożyczkę czy kredyt, w umowie większości podpisujemy zgodę, dotyczącą przesłania niezbędnych informacji, mówiących o pozytywnym spłaceniu zadłużenia. Jeśli taki zapis w umowie nie występuje, samodzielnie, po spłaceniu zadłużenia, możemy złożyć do banku stosowny wniosek, który zobowiąże placówkę do przekazania odpowiednich danych do ERIF. Wówczas, stajemy się kontrahentem bezpiecznym i pewnym. W taki sposób budujemy swoją wiarygodność finansową, zarówno jako osoba prywatna jak i firma. Co w przypadku, gdy nasze dotychczasowe transakcje nie przebiegały zbyt pomyślnie Niestety, ERIF, może dawać się we znaki dłużnikowi, nawet przez kolejne 10 lat, w ciągu których będzie on miał znaczące problemy z uzyskaniem pożyczki czy kredytu. W przypadku firm, problemy te również będą zauważalne, przedsiębiorstwo z negatywnym wpisem w ERIF może raczej zapomnieć o leasingu czy płatności odroczonej.

Kiedy więc nasza historia kredytowa jest atrakcyjna, na pewno warto zadbać o to, by pozytywne wpisy znalazły się w bazie ERIF, to pozwoli korzystać z produktów finansowych, niejednokrotnie na preferencyjnych warunkach.

Przeczytaj poprzedni wpis:
kasa
Czy warto zaciągać chwilówki?

W trudnych życiowych sytuacjach, które zdarzają się zawsze w nieodpowiednim momencie, czasami nie ma innego wyjścia, jak tylko skorzystać z...

Zamknij