Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Czy 31 październik to dzień oszczędzania także w Twoim portfelu?

Ilu Polaków oszczędza (na emeryturę, na wakacje, na nowy samochód… Na temat celu oszczędzania podywagujemy z Wami w osobnym wpisie! ) systematycznie Tylko jeden z dwunastu Polaków w uporządkowany sposób (trzymając się zindywidualizowanego planu oszczędnościowego!) okłada pieniądze (np. raz w tygodniu, raz w miesiącu, raz na kwartał…) na określony (czy nieokreślony) cel!

Ile mamy oszczędności dzisiaj Więcej niż pół biliona złotych (do Ciebie należy… 5000 tysięcy, 15 000 tysięcy, czy 30 000 tysięcy złotych)! Gdzie Polacy umieścili swoje oszczędności W systemie bankowym i systemie kas oszczędnościowych!

Dlaczego Polacy nie oszczędzają Nasz zespół postanowił powrócić do tej dyskusji z okazji obchodzonego 31 października Światowego Dnia Oszczędzania! Chcemy oszczędzać, ale nie możemy! Na przeszkodzie niezmiennie stoi Nam zbyt niska pensja

Ponad połowa Polaków (Czy Ty również) całą swoją pensje (dochód z całego roku…) przeznacza na wydatki dnia codziennego (Twoje potrzeby konsumpcyjne kurczą się czy rozrastają). Wynik otrzymany został przez ośrodek badawczy TNS Polska (zleceniodawcą badania była zaś Fundacja Kronenberga działająca przy Citi Banku Handlowym). Decyzje o przeprowadzaniu badań podjął także Meritum Bank (tytuł badania : Jak oszczędzają Polacy), owocem badań są poniższe statystyki! Blisko 40% Polaków (37 procent!) nie może odłożyć nic (źródłem oszczędności powinna być Nasza comiesięczna pensja!)! Tylko 9 procent przebadanych (mieszkańców Polski!) w ogóle oszczędza (Proporcjonalnie czy nieproporcjonalnie To pytanie kierujemy do Was czytelników Naszego bloga!)! Meritum Bank zwrócił się z prośbą o przeprowadzania tych samym badań (zestaw pytań sondażowych nie uległ nawet najmniejszej metamorfozie!) do pracowni badawczej IIBR/Gemius. Oto rezultat badań : Aż (Naszym zdaniem!) 16 procent Polaków odkłada pieniądze (Na konto oszczędnościowe czy na comiesięczną lokatę Pomożecie przy odpowiedzi), a 84 procent w żaden sposób nie gromadzi oszczędności!

13% Polaków oszczędza na jesień życia (na starość!) zdaniem TNS Polska i 5 procent w opinii Meritum Banku! Do realizacji celu oszczędnościowego dąży co drugi czy co trzeci Polak Cel Naszych oszczędności jest bliski czy daleki Bliższy (Częściej oszczędzamy na wakacje niż na emeryturę!)! Polacy najczęściej oszczędzają w domu (rzadziej sięgamy po oprocentowane produkty oszczędnościowe!)!

Narodowy Bank Polski w następujący sposób opisuje kondycje finansową Polaków! Mniej pieniędzy oddajemy (z Naszej comiesięcznej wypłaty To nieprawda, że oszczędzać mogą tylko stabilni pracownicy! Nie możemy wierzyć w te słowa…! Nawet zarabiając raz na trzy miesiące możemy mieć pewne oszczędności!) na cel oszczędnościowy (Marzysz o wakacjach dłuższych niż jeden tydzień czy…samochodzie droższym niż 10 tysięcy złotych) niż na konsumpcje (zmiana aktualnego trendu nastąpiła pierwszy raz od 12 lat!)

Czy za wielkie zwycięstwo (grupy oszczędzających…) Polaków możemy uznać osiągnięcie pułapu oszczędności w wysokości 503, 5 miliarda złotych Przez ostatnie 5 lat (tylko 60 miesięcy!) udało się Nam (Tobie również) zaoszczędzić więcej o 100%! W tym samym czasie Polacy pożyczyli 120 procent, niestety nie mniej (a więcej)! Zadłużenie Polaków (najbardziej aktualne!) jest o 6 procent wyższe niż stan oszczędności!

Już na prawie samym końcu prezentujemy najbardziej niepokojące (budzące niepokój!) informacje (potwierdzone fakty!). Tylko 61 procent Polaków uważa, że : Naprawdę warto oszczędzać! Twórcą tej odpowiedzi jest Fundacja Kronenberga (Citi Bank Handlowy)! Skłonność Polaków do oszczędzania spadła o… 6 procent w skali jednego roku! Meritum Bank alarmuje Polacy przede wszystkim lokują swoje oszczędności na rachunkach oszczędnościowo rozliczeniowych (uśrednione oprocentowanie ROR u to blisko zero procent!)!

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteś człowiekiem? *

Przeczytaj poprzedni wpis:
radość
Zdolność kredytowa Polaków rośnie czy spada?

Czy zdolność kredytowa Polaków na koniec października (2012 roku!) podniosła się do góry Eksperci analizujący bieżącą sytuacje polskich portfeli ,...

Zamknij