Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Cel oszczędzania Polaków! Niekonwencjonalny czy zwyczajny?

W większości wypadków (czy przypadków) Polacy oszczędzają na nieabstrakcyjny cel! Z przyjemnością (Czy z przymusu) oszczędzamy na kolejne (czy pierwsze w Naszym życiu od dłuższego czasu…) wakacje, na nowy (używany czy nieużywany) samochód albo na mieszkanie (uda się Nam oszczędzić na jeden pokój, na wkład własny w kredyt mieszkaniowy czy 100% mieszkania)!

23% z Nas kumuluje oszczędności na zwyczajny (przytoczony we wstępie!) cel! Aż (w porównaniu z uprzednią statystyką!) Polaków oszczędza na tzw. czarną godzinę (30% Polaków obawia się, że w najbliższym czasie straci pracę!)! Zaledwie… co 20 Polak odkłada (jakiekolwiek pieniądze) na emeryturę, przeczytaj gdzie oszczędzać na jesień życia

Przypominamy 31 października Wszyscy (także właściciele mini oszczędności!) obchodzimy Światowy Dzień Oszczędności! I osobiście zachęcamy do oszczędzania z procentem składanym! Oto co najmniej jeden plan oszczędnościowy!

Kwota comiesięcznych oszczędności : 500 złotych

Okres składania oszczędności : 12 miesięcy

Oprocentowanie oszczędności (nie oszczędzamy na rachunku oszczędnościowo rozliczeniowym!) : 6,5%

Złożone oszczędności : 6 146 złotych i 93 grosze!

Twoje comiesięczne depozyty (wpływy na Twój rachunek oszczędnościowy!) mogą być o połowę mniejsze Okres tworzenia (Twoich!) oszczędności może się jednak wydłużyć również o 50%

Kwota comiesięcznych oszczędności : 250 złotych

Okres składania oszczędności : 24 miesiące

Oprocentowanie oszczędności (Twój ROR rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy jest oprocentowany na blisko 0%!) : 6,5%

Złożone oszczędności : 6 312 złotych i 71 groszy

Ile realnej gotówki(jaki procent deklarowanych oszczędności umieszczamy na np. w ogóle oprocentowanym koncie oszczędnościowym) oszczędzają Polacy 37% z Nas oszczędza zero złotych (przez cały rok!)!

4 z 5 Polaków potrafi nie tylko przewidzieć wszystkie (niemal 99%!) swoje wydatki (comiesięczne, cokwartalne, coroczne…), ale także je zorganizować (niestety organizacjaczęsto ma miejsce w głowie zarządcy pieniędzy – 60% Polaków układa swoje wydatki w ten sposób!)!

Cel Naszych oszczędności nie jest niekonwencjonalny (Jesteś innego zdania… Napisz o tym w swoim komentarzu!)! Kilka słów przypomnienia Polacy oszczędzają na : wakacje (krótkie i długie wyjazdy wakacyjne!), samochód (nowszy niż ten w garażu…), studia (wszystkich dzieci!) czy remont mieszkania (mieszkania remontujemy średnio co…)!

Na czarną godzinę częściej odkładają oszczędne kobiety czy oszczędni mężczyźni! Nie Panie a Panowie! Na gorsze chwilę… ze zwiększoną częstotliwością oszczędzają osoby o nieunormowanej sytuacji zawodowej (nie masz gwarancji, że Twój pracodawca podpiszę z Tobą umowę w przyszłym miesiącu), prywatni przedsiębiorcy, jak również grupa (już aktywnych!) emerytów oraz rencistów! Młodsze pokolenie najczęściej gromadzi oszczędności na cel konsumpcyjny!

Czy wiesz, że (Czy te wyniki jest dla Ciebie największym zaskoczeniem) tylko 14 procent Polaków umożliwia pracę swoim oszczędnościom na lokacie bankowej 21% z Nas oszczędności przechowuje (Te pieniądze nie pracują!) na zwykłym koncie bankowym A co piąty Polak (16%!) trzyma wszystkie oszczędności w portfelu (w przysłowiowej skarpecie!)

Źródło : Raport Meritum Bank Jak oszczędzają Polacy Oparty o dane uzyskane po przeprowadzeniu danych omnibusowych przez agencję badawczą IIBR/Gemius w dniach 25 29 czerwiec 2012 roku. Próba reprezentatywna to 918 polskich Internautów w wieku minimum 18 lat.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
pieniądze
Czy 31 październik to dzień oszczędzania także w Twoim portfelu?

Ilu Polaków oszczędza (na emeryturę, na wakacje, na nowy samochód... Na temat celu oszczędzania podywagujemy z Wami w osobnym wpisie!...

Zamknij