Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Świąteczne pożyczki marketów

Święta zbliżają się coraz większymi krokami, a instytucje finansowe szaleją, próbując skusić coraz większą ilość klientów, coraz to nowymi ofertami i promocjami, w zakresie pożyczek i kredytów. Choć rzeczywiście przez Bożym Narodzeniem, każda ilość pieniędzy wydaje się za mała, to jednak warto opamiętać się i spróbować poradzić bez żadnych zadłużeń. Święta to w końcu kilka dni, a dług będziemy spłącać przez długie miesiące – lepiej zastanowić się czy warto. 

Wraz z końcem listopada, coraz częściej widywać będziemy oferty pożyczkowe, szczególnie te bez zobowiązań, bez poręczycieli, bez formalności, a nawet bez zdolności kredytowej. Jeśli tylko taka pożyczka jest możliwa do zrealizowania, w co szcerzę wątpie, to na pewno instytucja udzielająca jej, jest pralnią brudnych pieniędzy, a jej oprocentowanie i koszty ogromne.

Świątecznym przygotowaniom, towarzyszą jednak również okazyjne oferty zaufanych instytucji, takich jak choćby SKOKi, banki, a nawet hipermarkety. Te ostatnie, starają się do swoich produktów finansowych, zachęcić przede wszystkim swoich klientów, skupiając się na reklamie, wygłaszanej w obrębie sklepu. Na chwilkę chciałabym zatrzymać się i poruszyć temat, właśnie takiej pożyczki, oferowanej przez znany hipermarket Carrefour.

Pożyczka jest rzecz jasna pożyczką promocyjną! Słyszymy przez głośniki, że zaciągając pożyczkę do końca grudnia, mamy możliwość otrzymać premię, nawet do 500 zł. Co więcej pozyczkę można zaciągnąć do 50 tysięcy złotych, nawet na 72 raty,w szytsko szybko i wygodnie, w zasadzie przy okazji zakupów. Głośno jest również o oprocentowaniu, zaczynającym się już od 9,9%.  W tym momencie pominę fakt, parametrów – te nie są znów tak bardzo niekorzystne, jak na zwyczajną pożyczkę gotówkową, zająć chciałabym się jednak tym, co wydaje się tak kuszące – premia!

Kiedy zachęca się do zaciągnięcia pożyczki, z której płyną przecież tak ogromne korzyści! nikt nie mówi o tym, że premia, wyrażona jest przede wszystkim w bonie, do właśnie sklepów Carrefour. Co więcej premia ta, kształtuje się następująco:

  • zaciągając pożyczkę od 2 do 4 tys. zł, jednocześnie zabezpieczając ją obowiązkowym ubezpieczeniem, możemy otrzymać bon w wysokości 20 zł,
  • zaciągając pożyczkę od 4001 zł do 6 tys. zł, jednocześnie zabezpieczając ją obowiązkowym ubezpieczeniem, możemy otrzymać bon w wysokości 50 zł,
  • zaciągając pożyczkę od 6001 zł do 15 tys. zł, jednocześnie zabezpieczając ją obowiązkowym ubezpieczeniem, możemy otrzymać bon w wysokości 100 zł,
  • zaciągając pożyczkę od 15001 zł do 50 tys. zł, jednocześnie zabezpieczając ją obowiązkowym ubezpieczeniem PODSTAWOWYM, możemy otrzymać bon w wysokości 100 zł,
  • zaciągając pożyczkę od 15001 zł do 50 tys. zł, jednocześnie zabezpieczając ją obowiązkowym ubezpieczeniem ROZSZERZONYM, możemy otrzymać bon w wysokości 500 zł.

Dopiero w ostatnim podpunkcie, mamy szansę na otrzymanie obiecanej premii, w wysokości 500 złotych. To jeszcze nie wszystko! Przede wszystkim, aby móc otrzymać premię, należy zaciągnąć pożyczkę na minimum 18 miesięcy, a co więcej ów bon, pożyczkobiorca może otrzymać dopiero po upływie 30 dni od dnia zawarcia umowy pożyczkowej. To niestety nadal nie wszystko. Nawet kiedy odbierzemy bon w terminie, po terminie, ów bon przepadnie, możemy z niego skorzystać, UWAGA: nie wcześniej niż pięć dni po jego otrzymaniu!

Choć historia pożyczki Carrefour, wydaje się nieco komiczna, daje ona wartościową lekcję. Wszystko czym przed świętami próbują zachęcić nas sklepy czy instytucje finansowe, z pewnością ma w sobie dużo „kruczków” i komplikacji. Z tego właśnie względu, lepiej unikac okazyjnych promocji, w postaci produktów finansowych, na których i tak, więcej zarobią pożyczkodawcy niż my skorzystamy.

P.S. Pożyczka Carrefour, obwarowana jest oczywiście obowiązkiem przedstawienia dokumentów, poświadczających wysokość dochodów oraz sprawdzeniem historii kredytowej w BIK.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Linia kredytowa

Nieprzewidziane wydatki spotykają każdego z nas. Najczęściej dotyczą one niezapowiedzianej choroby lub naprawy samochodu. Nasza płynność finansowa zostaje zaburzona łatwo...

Zamknij