Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

ABC karty kredytowej

Karta kredytowa to przedmiot, który znajduje się w co drugim domu, a w niektórych znajdziemy ich nawet kilka. Dlaczego posiadanie kart kredytowych stało się tak modne W jakim celu zakładamy kolejne i czy naprawdę z nich korzystamy

Zacząć warto od przedstawienia karty kredytowej. Jest to zatem rodzaj karty płatniczej, takiej jako choćby karta debetowa. W odróżnieniu do niej, karty kredytowej używamy zawsze, zawsze – oznacza również wtedy, gdy na naszym koncie nie ma pieniędzy, bądź jest ich za mało. Tutaj pojawia się, niejednokrotnie już poruszany temat limitu kredytowego. Jego wysokość zależy od wielu czynników i przyznawany jest indywidualnie przez bank. Parametry brane pod uwagę, przy jego ustalaniu to długość zatrudnienia, umowa, w oparciu o którą jesteśmy zatrudnieni, wysokość dochodów, a co najważniejsze ogólna wiarygodność klienta. Najbardziej opłacalnym jest, zatem staranie sie o limity tego typu w bankach, z którymi od dawna wspólpracujemy. Dla nich stanowimy klienta stałego, a zatem bliżsego i bardziej pewnego, niż klienci zewnętrzni.

Karty kredytowe kuszą nas przede wszystkim grase period. To nieznane pojęcie, mówi o okresie, w trakcie którego bank nie pobiera opłąt dodatkowych za zaciągnięty dług. Przez pewny czas, np. 40 dni, czeka on zwyczajnie na spłatę zadłużenia, które zostało dokonane.

Warto jednak pamiętać, że kredyty udzielane w postaci karty kredytowej, są jednymi z najdroższych. Stanowią jednak wartościowy produkt finansowy, umożliwiający w łatwy sposób zachować płynność finansową. Kiedy korzystamy z kart kredytowych, wykorzystując możliwość zaciągnięcia długu, ale jednocześnie spłacając go przed upływem, okresu, w którym bank nie nalicza odsetek, wydaje się być to proces korzystny. Niejednokrotnie jednak wydaje się wówczas więcej pieniędzy, niż możemy spłacić, a wówczas, oddanie pieniędzy przed upływem grase period jest niemożliwe.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczka z samochodem

Kiedy nasza zdolność kredytowa nie  jest wystarczająco duża, by móc pożyczyć dużą sumę pieniędzy, staramy się znaleźć zabezpieczenie kredytu czy pożyczki. Często są...

Zamknij