Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Zła historia w BIK i kolejne zadłużenie?

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja o istnieniu której wie każdy kredytobiorca i niejeden pożyczkodawca. Nie każdy jednak wie, że BIK, bo tak w skrócie określana jest ta instytucja, to miejsce, w którym można znaleźć informacje o wszystkich pożyczkach i kredytach udzielanych przez polskie banki.

Informacje w BIK.

Informacje w BIK dotyczą wszystkich którzy byli zobowiązani do spłaty swojego produktu pożyczkowego. Co istotne, informacje w BIK są zapisywane w systemie punktowym, wartość punktów może być niska, nie tylko wtedy, gdy zobowiązanie nie było spłacone, ale również wtedy, gdy spłacający – na przykład – spóźniał się ze spłatą kolejnych rat, ale spłacił swoje zobowiązanie w terminie.

monety na trawie

BIK to dla wielu kredytobiorców przeszkoda nie do przeskoczenia.

Konsekwencje złej historii w BIK.

Konsekwencja złej historii kredytowej w BIK jest oczywista. Osoba, która ma taką historię, nigdy nie otrzyma w banku kolejnego kredytu czy też pożyczki.

Jak pożyczyć pieniądze, posiadając negatywną historię w BIK

Pożyczanie pieniędzy jest możliwe, nawet, jeśli nasza historia w BIK jest negatywna. Gdzie w takiej sytuacji można pożyczyć pieniądze W każdym mieście można znaleźć odpowiednie instytucje. Istnieje również kredyt bez BIK przez Internet. Warto mieć tego świadomość. Więcej informacji na ten temat można znaleźć choćby na stronie http://judaszowesrebrniki.pl/kredyt-bez-bik-przez-internet.

Pożyczaj, ale z głową.

Zła historia w BIK często jest związana z istniejącym zadłużeniem. Decydując się na pożyczenie kolejnych pieniędzy, trzeba mieć świadomość, że te pieniądze trzeba będzie spłacić. Warto więc zwracać uwagę na to, na jakich warunkach pieniądze są pożyczane.

Umowa. Warto ją poznać.

Umowa na podstawie której instytucja pożyczy nam pieniądze, to dokument, który z całą pewnością należy przeczytać i zrozumieć. Warto zapoznać się z całością umowy, w szczególności zwracając uwagę na to, jakie będą koszty udzielonego kredytu. Odsetki to koszty oczywiste, nie należy jednak zapominać, że oprócz tego możemy być zobowiązani do ponoszenia innych kosztów – choćby ubezpieczenia produktu pożyczkowego.

Kredyt bez BIK To realne

BIK nie zawsze jest przeszkodą w otrzymaniu kolejnej pożyczki czy kredytu. Tak jak w przypadku innych produktów pożyczkowych, nie można zapominać o tym, by pożyczać z głową, by pożyczone pieniądze i zobowiązanie finansowe nie stało się gwoździem do finansowej trumny. Nie można zapominać – to zobowiązanie trzeba będzie w całości spłacić. Trzeba robić wszystko, by tak właśnie się stało. Pożyczając mądrze i pamiętając o spłacie, z pewnością uda nam się tego dokonać.

Przeczytaj poprzedni wpis:
spotkanie z doradcą
Pożyczka nie jest tym samym co kredyt!

Wielu osobom mylnie się wydaje, że kredyt i pożyczka niczym się nie różnią. Okazuje się jednak, że każde z tych...

Zamknij