Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Kredyt na dowód – czy naprawdę warto?

Pożyczanie różnych sum i w różny sposób staje się tylko coraz częstsze, ale także coraz bardziej modne! moda na kredyty przychodzi do nas przede wszystkim z Zachodu i niestety znacząco utrwala się w naszej podświadomości. Przez dużą ilość długów, często tracimy zdolność kredytową, nie mogąc sobie poradzić, kiedy zdarza się naprawdę trudna sytuacja

Kiedy potrzebujemy pieniędzy, a nasza zdolność kredytowa kształtuje się marnie, zaczynamy szukać kredytu na dowód. Wielu osobom, wydaje się, że tego typu kredyt, jest udzielany wyłącznie w oparciu o dokument tożsamości – tak przecież podają banki – toteż inne dokumenty, posiadanie zdolności kredytowej czy zatrudnienia, nie jest istotne. Nic bardziej mylnego! Kredyt na dowód rozumieć możemy dwojako i w tychże dwóch przypadkach jego opłacalność również się zmienia.

Pierwszy przypadek to kredyt na dowód udzielany przez banki. Tutaj rzeczywiście kredytobiorca legitymuje się wyłącznie dowodem osobistym. Zwykle jednak jest to stały klient banku, który posiada czystą lub prawie czystą historię kredytową, a ze względu na wierność bankowi od lat, traktowany jest na bardziej atrakcyjnych zasadach niż inni, np. zewnętrzni, klienci. Dzięki temu ma on szansę na uzyskanie kredytu nie przedstawiając innych dokumentów. Uwaga! JEgo zdolność kredytowa i tak będzie sprawdzana, a co istotne sprawdzane będzie również jego zatrudnienie, które – choć nie udokumentowane – podane zostanie przez niego, konsultantowi, w formie ustnej. W tym przypadku, ów stały klient, może liczyć nie tylko na uproszczoną procedurę udzielania kredytu, ale również na bardziej atrakcyjne warunki. To jednak pozostaje już sprawą indywidualną każdego banku.

Druga sytuacja, dotyczyć będzie osoby opisanej na początku. Mającej problemy finansowe, możliwe, że nie posiadającej zatrudnienia ani żadnego innego zabezpieczenia. Wówczas osoba tak, bierze do ręki ulotkę z napisem chwilówka bądź kredyt na dowód i czym prędzej wykręca numer, zamieszczony na jej pierwszej stronie. Uwaga! Kredyt ten w rzeczywistości jest pożyczką! Pożyczką pozabankową i nie zawsze pewną. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie słuchawki. Jeśli pożyczka tego typu w ogóle dojdzie do skutku – nie mówiąc o możliwościach powikłań, jakie ze sobą niesie – jej koszt będzie na pewno bardzo wysoki. Takie pożyczki nie tylko nie pomagają wybrnąć z problemów finansowych, ale stwarzają nowe, trudniejsze i bardziej zawiłe, które jeszcze bardziej niszczą sytuację danej osoby. Ten „kredyt na dowód” absolutnie nie jest korzystny!

Zanim zatem rozpoczniemy naszą przygodę z kredytami i pożyczkami, warto zastanowić się dwa razy. Czasami lepiej poczekać kilka miesięcy na kupno nowego laptopa czy samochodu, niż przez kilka lat, borykać się z drastycznymi i groźnymi problemami finansowymi.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczka lombardowa, sposób na szybkie pieniadze

W życiu wielu z nas zdarzają się sytuacje, w których nagle potrzebujemy zgromadzić dużą sumę pieniędzy. Sytuacja wydaje się być...

Zamknij