Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Leasing a pożyczka

Niejednokrotnie, w wielu miejscach słyszymy hasło leasing, opatrzone niewielkim oprocentowaniem. Wielu z nas nie wie jednak na czym leasing naprawdę polega i czy ma jakikolwiek związek z pożyczką.

Sam w sobie leasing pożyczką nie jest. Stanowi jednak stosunek cywilnoprawny, obwarowany przepisami Kodeksu Cywilnego, toteż na pewno bliżej mu do pożyczki niż do kredytu, co więcej zasada jego działania także zbliżona jest do pożyczki. Przede wszystkim podobnie, jak w przypadku pożyczki, leasingodawca, przekazuje leasingobiorcy prawa do eksploatacji przedmiotu leasingu na określony w umowie czas, w którym to leasingobiorca zobowiązany jest do płacenia rat leasingowych. Leasing jest więc swego rodzaju dzierżawą przedmiotu czy ruchomości. W przeciwieństwie do pożyczki, w przypadku leasingu, jego przedmiotem musi być środek trwały, taki jak chociażby samochód czy maszyna.

Najczęściej leasing oferowany jest właśnie odnośnie samochodów. Wówczas oferty leasingowe spotkać możemy w komisach czy salonach samochodowych, które niejednokrotnie właśnie niskim oprocentowaniem leasingowych zapraszają do siebie klientów.

Co do kredytu samochodowego czy pożyczki na samochód, różnice nie są ogromne. Dla laika, prawdopodobnie nawet niezauważalne. Spłata rat przebiega identycznie, co do różnic w oprocentowaniu oczywiście są, aczkolwiek pośród ofert kredytowych w samych bankach, także znajdujemy ciągle inne cyfry, a więc jedyną różnicą są prawa do przedmiotu oraz sama umowa. W praktyce, zaciągając kredyt czy pożyczkę na samochód otrzymujemy pieniądze na ten konkretny pojazd, ten staje się naszą własnością, a my zwyczajnie oddajemy dług finansowy. W przypadku leasingu natomiast, otrzymujemy samochód, za przykładowo jedną dziesiątą ceny, zobowiązując się tym samym do zapłacenia pozostałej części ów samochodu w odpowiednich ratach tak wygląda praktyka, choć oczywiście umowa skonstruowana zostanie profesjonalnie, określając wszystkie działania dokładnie.

Leasing samochodowy jest świetną propozycją dla każdego kto chce zakupić pojazd, a nie ma czasu dokonywać wszelkich formalności kredytowych. Co więcej niejednokrotnie leasing konkretnego pojazdu, prezentuje się dużo bardziej atrakcyjnie niż kredyt na podobną kwotę.

One Response
  1. 8 grudnia, 2011
Przeczytaj poprzedni wpis:
myśli
Pożyczka dla bezrobotnych

Życie osoby bezrobotnej jest trudniejsze niż tych szczęśliwców, którzy zatrudnienie posiadają, nawet to, które umożliwia zarobienie niewielkich pieniędzy. Trudno natomiast...

Zamknij