Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Supermarketowe super zakupy

Przed Świętami szczególnie brakuje nam pieniędzy na wydatki. Nie tyle brakuje nam pieniędzy, co wydatków jest tak wiele, a wystawy tak kuszą niepowtarzalnymi produktami, że trudno się im oprzeć. Wiedzą o tym również specjaliści od marketingu, którzy działają w marketach, a ich celem jest wysoka sprzedaż.

Kiedy w okresie przedświątecznym rozpoczynamy zakupy, naszym oczom ukazuje się całe mnóstwo promocji i okazji, które często robią nam tak głębokie pranie mózgu, że wracamy do domu nie tylko z wieloma niepotrzebnymi produktami choć rzeczywiście w okazyjnych cenach ale również z absolutnie pustym portfelem. Co więcej nie jest to jedyny sposób w jaki markety zarabiają na swoich klientach. Coraz częściej główną metodą zarobku stają się karty kredytowe. Działają one w jasny sposób możemy wydać więcej niż mamy. Nie jest to bezpieczne ani dla nas, ani tym bardziej dla naszych finansów. Posiadając kartę kredytową, częściej wpada się w długi, z których trudno się wydostać. Kupując wszystko co tylko nam się spodoba, często przekraczamy nie tylko sumę posiadanych pieniędzy, ale także limit, który będziemy w stanie spłacić. Wówczas pojawiają się odsetki, długi i problemy. Jak jednak oprzeć się karcie kredytowej oferowanej przez market Skoro już znaleźliśmy się w tym konkretnym sklepie to znaczy, że jest blisko naszego domu czy pracy, a to już duży plus. Mamy świadomość, że często jesteśmy w pobliżu, toteż nie będzie problemem robienie zakupów w tym markecie skoro jest to tak opłacalne. A dlaczego jest opłacalne Przede wszystkim przez kolejne promocje!

Pokażmy to na przykładzie. Zainteresujmy się kartą kredytową Carrefour Visa. Daje ona nie tylko 10 % zniżki na zakupy w marketach, ale także 2% zniżki na zakup paliwa na stacjach paliw Carrefour. Wydaje się być to korzystną ofertą w końcu zakupy i tak trzeba zrobić, a dzięki karcie można kupić więcej i to w promocyjnych cenach. To nie dla wszystkich jest ostatecznie argumentem, zmuszającym do założenia karty. Oszczędności, których rzekomo można dokonać już tak! Dzięki karcie Carrefour Visa, można bowiem otrzymać za każde zakupy bony na kolejne zakupy, a spłata rat jest nie tylko prosta, ale nieobarczona prowizjami. Wszystko wygląda zachwycająco poza tym, że bez względu na to czy korzystamy z karty czy nie nasza zdolność kredytowa jest niższa. Jeśli zatem będziemy chcieli zaciągnąć poważny kredyt, który naprawdę będzie niezbędny, sprawa może się skomplikować. Co więcej zamknięcie karty nie zawsze jest łatwe, łatwe natomiast staje się ciągłe wydawanie więcej niż się ma, nawet jeśli się ma dużo. Kolokwialnie rzecz ujmując, marketowe karty kredytowe, nawet zamożną osobę są w stanie wpędzić w ogromne długi choć karta marketów Carrefour, należy do tych najbardziej korzystnych.
Zanim zatem zdecydujemy się na ostateczny podpis umowy o kartę, warto zastanowić się jak silna jest nasza wola i czy rzeczywiście warto ryzykować stan swoich finansów dla marnych 10% zniżki i kilku bonów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Porównywarki kredytów

Poszukiwanie odpowiedniego kredytu jest pracochłonne. Niejednokrotnie odwiedzamy kilka banków, zanim znajdziemy ten, z którym naprawdę warto podpisać umowę. Czy z...

Zamknij