Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Błędnie przelane pieniądze będzie można odzyskać

Nierzadko zdarzają się sytuacje, w których jeden błąd może nas kosztować wiele i to zarówno w przenośni jak i w ujęciu dosłownym. Chodzi mianowicie o błędnie przelane pieniądze, których nie będziemy mogli odzyskać. Nie jest to rzadki scenariusz, gdyż współcześnie większość przelewów wykonujemy online kopiując numer konta i wklejając w określone pole. W tym wypadku nietrudno o pomyłkę a w konsekwencji skopiowanie nieprawidłowego numeru konta bankowego. Jeszcze do niedawna środki było nie do odzyskania, ale ma się to zmienić dzięki nowemu projektowi ustawy.

Zmiany w przepisach były nieodzowne

Kobieta trzyma kartę kredytową i siedzi przy laptopie

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych pomoże odzyskać błędnie przelane środki

W wyniku zwyczajnego gapiostwa wiele osób straciło pieniądze przelewając je na błędny numer konta bankowego. Jeśli zaś jego właściciel nie zgadzał się na oddanie właścicielowi środków, po prostu przepadały. Nie było bowiem żadnych przepisów egzekwujących zwrot pieniędzy w przypadku nieprawidłowego przelewu. Poniekąd przyczyniła się do takiego stanu rzeczy dyrektywa unijna z 2011 roku odnośnie usług płatniczych. Jasno bowiem określała, że o właściwie autoryzowanym przelewie decyduje jego identyfikator a nie pozostałe dane, jak choćby adres czy nazwa odbiorcy. Choć teoretycznie poszkodowany, który stracił pieniądze mógł się domagać ujawnienia danych osoby, na konto której przelał środki, to jednak banki nie miały do tego prawa, gdyż dane te były objęte tajemnicą bankową.

Nowelizacja ustawy o usługach płatniczych ma zapobiec takim problemom w przyszłości. W wyniku tego obywatele będą mogli bez żadnych większych trudności odzyskać środki, które przelali na niewłaściwe konto bankowe. W świetle nowych zmian posiadacz rachunku bankowego, na który błędnie przekazano środki ma zostać od razu o tym fakcie poinformowany. Dodatkowo dostawcy usług płatniczych winni prowadzić tzw. rachunek zwrotu, który będzie automatycznie generowany w przypadku rozpoczęcia procedury odzyskiwania błędnie przelanych pieniędzy.
Dotyczy to także błędnie przelanych rat kredytów, o których mowa pod adresem https://gg2010.pl.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kobieta z włosami zakrywającymi twarz
Chwilówki za darmo – ranking

Pożyczki pozabankowe za darmo stanowią smakowity kąsek dla wielu konsumentów. Wszak to najtańsze zobowiązania finansowe na rynku. Nawet banki w...

Zamknij