Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Konsolidacja kredytów i pożyczek

Na czym polega konsolidacja zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny stanowi połączenie kilku zaciągniętych przez konsumenta zobowiązań finansowych w jedno ustalone na nowych warunkach kredytowania. W praktyce oznacza to, że instytucja udostępniająca konsolidację zadłużenia udziela kredytu na ich spłatę, a klient winny jest uregulować ów dług jedynie tej konkretnej jednostce. Wyobraźmy sobie następującą sytuację. Jesteśmy w trakcie spłacania trzech zobowiązań finansowych. Każdy z nich zostało podpisane z innym bankiem, na odmiennych warunkach. Regulujemy comiesięczne raty za kredyt samochody, zwracamy także pieniądze za zakup sprzętu AGD na raty a dodatkowo mamy na głowie spłatę pożyczki gotówkowej, którą przeznaczyliśmy na wakacyjny wyjazd. W ten sposób co miesiąc oddajemy z naszego konta bankowego trzy odrębne raty. Możemy jednak je zamienić na jeden kredyt konsolidacyjny, spajając wszystkie zobowiązania finansowe. Podpisujemy nową umowę kredytową, otrzymujemy środki na spłatę dotychczasowego długu oraz dłuższy czas kredytowania. Nie oznacza to wprawdzie, że nagle wymażemy wszystkie pożyczki lecz możemy zwracać tylko jedną ratę miesięcznie, która jest niższa od sumy dotychczas spłacanych.

Zalety konsolidacji

Jak już wspomniano wcześniej, proces konsolidacji nie sprawi, że nasze zadłużenie się zmniejszy. Bowiem to nic innego jak podpisanie kolejnego zobowiązania finansowego. Jednak dzięki połączeniu aktualnie regulowanych kredytów i pożyczek można zyskać:

  • spłatę jednej miesięcznej raty zamiast kilku
  • niższą ratę w stosunku do sumy aktualnie płaconych
  • dłuższy okres kredytowania
  • dodatkową gotówkę na dowolny cel

Najlepsze kredyty konsolidacyjne

Generalnie kredyty konsolidacyjne to produkty bankowe, które pozwalają na połączenie takich zobowiązań finansowych jak pożyczki gotówkowe i ratalne, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, debety na karcie kredytowej czy limity na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. Najlepszym kredyt konsolidacyjny to oczywiście ten, który cechuje się najniższym oprocentowaniem, co obrazuje niniejszy ranking pod linkiem https://konsolidacyjnyekspert.pl/najnowszy-ranking-kredytow-konsolidacyjnych/. Najlepsze oferty prezentuje Alior Bank (RRSO = 8,77%) oraz Bank PKO (RRSO = 9,37%). W obu instytucjach można także ubiegać się o dodatkową gotówkę, która jest włączana do konsolidacji. Jeśli zaś konsument pragnie przetestować kilka propozycji, zawsze może zwrócić się do firmy Akredo. Dzięki jej współpracy z wieloma bankami, w ciągu kilkunastu minut można uzyskać informacje o najkorzystniejszej opcji konsolidacji.

Przeczytaj poprzedni wpis:
wystrojona choinka
Pożyczki przez internet na święta

Pożyczki pozabankowe to propozycje adresowane przede wszystkim do osób, które nie mogą sobie pozwolić na zobowiązanie finansowe w banku. Wynika...

Zamknij