Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Provident – tak czy nie

Provident to instytucja finansowa, wokół któej krążą różne historie. Jak widzimy w reklamach telewizyjnych, podobno pomogła niejednemu, wśród znajomych, słyszymy jednak, że ich warunki są niesamowicie nieatrakcyjne. Jak zatem jest w rzeczywistości Czy potrzebując szybkiej gotówki, warto zdecydować się na pożyczkę właśnie w Providencie Czy w ogóle powinniśmy brać ją pod uwagę

Provident słynie z pożyczek bardzo drogich. Czy tak jest w rzeczywistości

Na początek warto stwierdzić, iż Provident oferuje dwa rodzaje pożyczki, niestety wielu z nas, wie tylko o jednym. Pierwszą możliwością jest pożyczka, która przyznawana i spłacana jest przelewem, a drugim, ta powszechnie znana, z obsługą domową. Co istotne, pożyczki spłacane są co tydzień, nie jak w przypadku innych instytucji, co miesiąc. Dla niektórych jest to plus, dla innych minus, to pozostawiam do oceny indywidualnej. Warto zauważyć, że droga, okazuje się pożyczka z obsługą domową, ta, związana z przelewem, nie przedstawia się wcale w zły sposób. Niestety uzyskanie pożyczki domowej jest dużo łatwiejsze. Wówczas, rzeczywiście nie jest potrzebne zbyt wiele formalności ani tym bardziej duża zdolność kredytowa. Dlatego też, każdy kto naprawdę potrzebuje gotówki, nie ma wyjścia, decyduje się na obsługę domową, by w ogóle otrzymać pożyczkę.

A jak kształtują się koszty

Weźmy pod uwagę kwote 1000 złotych. Mamy wówczas do wyboru, spłacenie tej sumy w ratach, rozłożonych na 28, 42 lub 55 tygodni. W najkrótszej opcji, co tydzień zapłacimy 45,53 złotego w opcji 42 tygodni, będzie to 31,96 zł, a opcji najdłuższej, jedynie 25,41 zł. Koszt najkrótszej pożyczki wynosi wówczas 274, 69 zł, średniej 342,09 zł, a najdłuższej 397,25 zł. Wydaje się więc, że jak na instytucje, która rzekomo ma udzielić pożyczki każdemu, bez względu na zdolność kredytową i problemy finansowe, koszty nie są duże. RRSO jednak podaje liczby dosyć duże, w pierwszym przypadku (28 tygodni) wynosi 132,33 %, w drugim (42 tygodnie) 103,75% i w ostatnim 88,37%. Tym bardziej, że zwykły kredyt, zwykle posiada RRSO w wysokości kilkudziesięciu procent 20, może 40. Nadal jednak, ważnym argumentem, staje się fakt, że w banku nie otrzymamy pieniędzy, z jakichś powodów.

Gdy okazuje się, że na opcję przelew, nie mamy co liczyć, zostaje więc opcja domowa. Jak ona wygląda RRSO nie jest wiele większe. 28 tygodni to RRSO w wysokości 148,75%, 42 tygodnie 112,51 % oraz 55 tygodnie 94,28 %. Nie jest to więc ogromna różnica, w porównaniu z opcją przelew. Niestety! W przypadku obsługi domowej, pozostaje jeszcze opłata dodatkowa, która związana jest właśnie z wizytą pracownika instytucji. Wynosi ona w przypadku 28 tygodnie 369,88 zł, 42 tygodni 465,52 zł oraz w przypadku 55 tygodni aż 469,14 zł.

Wychodzi więc na to, iż pożyczając 1000 złotych na 28 tygodni, korzystając z opcji przelew, oddamy 1274,69 zł, co jeszcze nie jest przerażające. Opcja domowa, przy tych samych parametrach to zwrot pożyczki, w wysokości aż 1646,35 zł, a więc 3/4 naszej pożyczki więcej.

Oczywiście RRSO w przypadku obsługi domowej, uwzględnia koszty pożyczki nie obsługi.

Zanim zdecydujemy się więc na pożyczkę w oparciu o wizytę konsultanta, warto zastanowić się, czy nie lepiej, zaciągnąć rzekomo droższą pożyczkę w SKOKu czy innej instytucji finansowej, która i tak wyjdzie nas taniej niż obsługa domowa.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uwaga na wątpliwe kredyty na weksel

Poszukując szybkiej pożyczki, niejednokrotnie nie wiemy co możemy zrobić. Nie ma problemu, jeśli tylko jesteśmy szczęśliwymi pracownikami, mającymi umowę o...

Zamknij