Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Cała prawda o gdb-finance.pl

Szukając pożyczki na wakacje, remont, urodziny, samochód czy pod zastaw nieruchomości, na pewno wreszcie trafimy na stronę gdb-finance.pl. Na pierwszy rzut oka, prezentuje się ona znakomicie. Wygląda całkiem przyjaźnie i nawet estetycznie. Diabeł jednak tkwi w szczegółach.

Zacznijmy od początku. W ofercie znajdujemy, dokładnie takie pożyczki, jak wymieniłam na wstępie: wakacyjna, okolicznościowa, remontowa, motoryzacyjna, gotówkowa i hipoteczna. Z każdą chwilą jest tylko lepiej, okazuje się bowiem, że oprocentowanie zaczyna się już od 8%, a firma nie sprawdza pożyczkobiorcy ani w BIK, ani w KRD, ani w żadnej innej instytucji, gromadzącej dane dłużników. Choć dla osoby, która właśnie z tego powodu nie otrzymała kredytu w banku jest to oferta świetna przez ten sam fakt jednak, firma ta staje się mniej wiarygodna. Skąd bowiem ma pewność, że jesteś godny pożyczki i że ją oddasz Wracając do tematu oprocentowania pojawia się tu następna szokująca wiadomość jest ono stałe! Tak bynajmniej widnieje na stronie. Prawdopodobnie laikowi nic to nie mówi, jednak warto wiedzieć, że tylko dwa może trzy banki w całej Polsce oferują takie oprocentowanie i to tylko na pewien czas i przy konkretnych ofertach. Gdy skorzystamy z kalkulatora widniejącego u dołu strony, okaże się, że biorąc pożyczkę w wysokości 1500 zł na rok, oddamy 1725zł. Jak łatwo policzyć, jest to 15% nie 8, ale rzeczywiście podano przecież, że od 8 %. Nie ma co liczyć, że przy niewielkich kwotach otrzymamy właśnie tak atrakcyjne oprocentowanie.

A jak sprawy mają się w rzeczywistości Po wypełnieniu wniosku, jesteśmy zmuszeni wysłać SMSa, który kosztuje 30,75 zł. Na stronie nie znajdziesz numeru telefonu do firmy ani konkretnych danych jedynie formularz kontaktowy na wiadomości wysłane przez nie nie masz co liczyć na odpowiedź. Gdy jednak już ją otrzymasz po długim czasie, dowiesz się, że aby sprawdzić czy już pożyczka została Ci przyznana i czy w ogóle zostanie, musisz zapłacić SMS-em za sprawdzenie wniosku, znów 30,75 zł.

By mieć pełen wzgląd na działanie instytucji, wystarczy zajrzeć do regulaminu, który pokazuje, że GDB Finance podaje wyłącznie propozycje możliwej do uzyskania kwoty pożyczki, a produkty widoczne na stronie nie są ofertą! Co więcej, dokładne informacje i zasady pożyczki trzeba uzgodnić z Inwestorem. Okazuje się, że nawet w teorii są oni zwykłymi pośrednikami. W praktyce, pożyczki zwykle nie są udzielane pod wieloma pozorami. Co więcej, firma zasłania się punktem 10 rozdziału 2 regulaminu, w którym mówi wyraźnie, że zajmuje się wyłącznie gromadzeniem danych, by nawiązywać kontakty z Inwestorami.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Raty kredytów w nadchodzącym roku

Nowy rok to dla każdego nowe wyzwania i nowe perspektywy podobnie jest w bankowości. Każdy analityk ma pełne ręce roboty,...

Zamknij