Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Pusty portfel? Jak tego uniknąć?

Ciągle pod koniec miesiąca masz problemy z dopięciem domowego budżetu Brakuje Ci pieniędzy na podstawowe wydatki i wciąż kończy się pożyczką Zastanów się, jak możesz tego uniknąć. Nie jest to aż tak trudne jak może Ci się wydawać, po prostu gdzieś popełniasz błąd.

 Zacznij od początku, zapisz wszystkie wydatki, jakie są przed Tobą, gdy w ręku trzymasz wypłatę, rentę, emeryturę itp. Stwórz dokładną listę wszystkich wydatków na ten miesiąc, a co ważne, ustal ich istotność. Oczywiście w pierwszej kolejności powinny być opłaty za mieszkanie (opłaty regularne i stałe) oraz minimum żywnościowe. Na koniec zostaw artykuły, bez których można przeżyć. Nie kupuj kolejnej pary butów czy nowej koszuli jeśli wiesz, że do końca miesiąca nie starczy na jedzenie.

Istotną sprawą jest także terminowa realizacja rachunków. Jeżeli nie dokonasz zapłaty w czasie, w którym powinieneś, rosnąć będą odsetki, wówczas uregulowanie rachunków będzie jeszcze trudniejsze.

Zanim nauczysz się odpowiednio zarządzać swoimi finansami, zapisuj skrupulatnie każdą wydaną sumę, by pod koniec miesiąca zobaczyć, gdzie wydałeś za dużo i co można z tym zrobić. Udając się na zakupy również rób listę, pamiętaj, by od niej nie odbiegać i nie dać się z skusić produktom w promocji czy tym, ustawionym przy kasie. Wówczas bowiem wydasz więcej niż potrzebujesz.

Co do zakupów, postaraj się także unikać pokus nie kupuj wszystkiego na co w danym momencie masz ochotę. Dodatkowo nie kupuj też zbyt wiele tego samego produktu gdy się zepsuje stracisz pieniądze.

Jeżeli posiadasz dużo kredytów i pożyczek, udaj się do banku i postaraj się skonsolidować swoje długi, tak, by były one rozłożone na mniejsze raty. Jeśli nie będzie to możliwe, może w kwestii, któregoś zadłużenia uda Ci się dogadać z bankiem lub instytucją finansową, by na przykład zorganizować wakacje kredytowe

Najważniejszym jednak jest to, byś nie brał kolejnych pożyczek wówczas, gdy już posiadasz problemy finansowe. Inaczej Twoja dziura budżetowa nigdy nie zniknie.

Przeczytaj poprzedni wpis:
karta
Karta kredytowa i jej możliwości

Coraz częściej banki oferują posiadaczom kart kredytowych, dodatkową usługę jaką jest kredyt ratalny. Nie byłoby w tym prawdopodobnie nic nowego,...

Zamknij