Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Co musisz wiedzieć, zanim udasz się po pożyczkę?

Jakie są Twoje prawa i kim jesteś w obliczu prawa Czy na pewno masz tego świadomość Zanim udasz się do banku bądź instytucji pozabankowej, warto wiedzieć, czego możesz oczekiwać lub na co powinieneś się przygotować. Dowiedz się wystarczająco dużo, by nic nie zaskoczyło Cię na miejscu, a co najważniejsze, byś nie wpadł w pułapkę kredytową, które nadal spotkać można na każdym kroku.

Przede wszystkim pamiętaj, że jesteś konsumentem, a więc osobą fizyczną. Zawierasz umowę w celu niezwiązanym w sposób bezpośredni z działalnością gospodarczą, a więc jesteś chroniony prawnie przez administrację państwową, a ściśle przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Podpisywana umowa, również podlega ochronie, poprzez fakt, iż jesteś osobą słabszą finansowo niż kredytodawca lub pożyczkodawca, z którym podpisujesz umowę.

Co ważne, pamiętaj, że w określonym terminie, obecnie 14 dni, masz prawo odstąpić od umowy kredytowej bez podawania powodu rezygnacji. Jeśli zatem za sprawą impulsu podpisałeś dokument, którego nie jesteś pewien, przemyślałeś w domu, przemyślałeś ten fakt na spokojnie i chcesz się wycofać, nie przejmuj się i nie czekaj, po prostu zrezygnuj.

Musisz również wiedzieć, iż kredytodawca czy pożyczkodawca może wypowiedzieć Ci umowę kredytową wyłącznie w sytuacjach, ściśle określonych w umowie.

Zwróć uwagę także na fakt, iż kredytodawca ma obowiązek poinformować Cię dokładnie o warunkach kredytu, a zatem odpowiedzieć na każde Twoje pytanie, dotyczące umowy, regulaminów, taryfy prowizji czy innych opłat. Nie bój się pytać jest to Twoje prawo!

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy muszę spłacać dług przedawniony?

Niejednokrotnie spotykamy się z opinią, że dług, który uległ przedawnieniu, przestaje istnieć. Nie tyle może przestaje w ogóle mieć miejsc,...

Zamknij