Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Pożyczka w parabankach coraz częstsza wśród Polaków

Udając się do banku, coraz częściej, otrzymujemy odmowną decyzję kredytową. Nasza zdolność kredytowa znacząco została pomniejszona przez decyzje Komisji Nadzoru Finansowego. Pieniędzy nadal potrzebujemy i nadal musimy skądś je brać, jeśli tego właśnie wymaga sytuacja. Pozostaje więc szukać pożyczki poza bankiem.

Nie da się ukryć, że obecnie, za sprawą ostatnich wydarzeń, firmy pozabankowe wiele zyskały. Ich bowiem nie obowiązują postanowienia rekomendacji, a w bankach, zdolność kredytowa musi być liczona inaczej powodując jej zmniejszenie. Rekomendacja T miała na celu wzrost bezpieczeństwa konsumentów produktów finansowych, głównie kredytów. W rzeczywistości, zmieniła się jedynie zdolność kredytowa, której nie przedstawia większość z nas. Z tego też względu nie mając wyboru, decydujemy się na szybszą i możliwą, choć droższą pożyczkę pozabankową.

Dzięki takiej sytuacji, w grudniu ubiegłego roku, mimo iż czas ten do tej pory był najlepszym okresem dla banków jeśli chodzi o pożyczki i kredyty, wartość kredytów konsumpcyjnym, była najmniejsza od dwóch lat! Zmniejszyła się o miliard złotych!

Oczywiście zawsze istnieją dwie strony medalu. Tam gdzie straciły banki, zyskały instytucje pozabankowe oraz parabanki. Na porządku dziennym powstają teraz kolejne firmy, udzielające pożyczek bez zaświadczeń i bez zbędnych formalności. Z jednej strony dla klientów jest to sytuacja korzystna, większa konkurencja sprawi, iż oferty będą atrakcyjniejsze, jednak w takich okolicznościach, nietrudno będzie także natknąć się na oszustów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
zegarek
Efekty opóźnionej raty

Kiedy potrzebujemy szybkiego zastrzyku gotówki, decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Wówczas nie martwimy się czy będziemy mieli za co go...

Zamknij