Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Społecznościowo w pozycz.pl

Pożyczki społecznościowe nadal nie są w naszym kraju zbyt popularne. Portali społecznościowych jednak kilka powstało, choć i tak prym wiedzie jeden czy dwa. Warto wiedzieć, jak działa pożycz.pl, które na brak użytkowników nie narzeka. Chociaż pożyczanie społecznościowo nie bardzo lubiane jest w naszym kraju, to jednak rozwija się.

Zacząć warto od tego, iż jak na każdym innym portalu społecznościowym, użytkownik otrzymuje znaczki, informujące o jego ratingu. Ten zaś zależy od weryfikacji, a przede wszystkim spłaconych już pożyczek w serwisie. W zależności zatem od ratingu, minimalną kwotę jaką można zaciągnąć w zakresie pożycz.pl to 500 złotych, maksymalna zaś 36 000, dostępna jednak dla użytkowników regularnie zaciągających pożyczki.

W zakresie portalu, każdy użytkownik, ma możliwość korzystać z narzędzia, jakim jest portfel. Umożliwia szybkie i bezproblemowe przekazywanie pieniędzy między użytkownikami, którzy mają konta w różnych bankach i normalnie na pieniądze czekaliby przynajmniej dobę. Poza tym, za sprawą portfela, w przypadku spłaty pożyczki, nie trzeba dopilnowywać żadnych formalności. Wpłacamy odpowiednią kwotę, a portfel samoistnie rozdziela ją między inwestorów.

Tak jak w każdym portalu społecznościowym, niezbędne jest wykonanie weryfikacji. Koszt tych podstawowych to 12 złotych i obejmuje bezpłatną weryfikację dowodu osobistego, weryfikację konta osobistego (1 zł), w bazie BIG (10 zł), numeru telefonu (1 zł). Dzięki przeprowadzeniu tych weryfikacji, możesz zacząć pożyczać. Gdy jednak chciałbyś być bardziej wiarygodny, możesz zamówić weryfikacje adresu zamieszkania za 9 złotych.

Portal współpracuje z firmą windykacyjną, więc o nieoddaniu długu nie może być mowy. Co jest ostrzeżeniem dla pożyczających i pewnością dla inwestorów.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wciąż spada zdolność kredytowa

Od pewnego czasu możemy obserwować znaczący spadek zdolności kredytowej Polaków. Wynika to z rekomendacji, które weszły w życie oraz, również...

Zamknij