Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Pożyczki poza bankiem receptą na pusty portfel Polaków

Czyżby chwilówki w pozabankowych firmach pożyczkowych stały się receptą Polaków na ich pusty portfel Statystyki jednoznacznie wskazują na to, że częściej pożyczamy pieniądza poza bankiem. W tym roku pożyczyliśmy w ten sposób już 650 milionów. Czytając nasze wcześniejsze wpisy na pewno zauważyliście Państwo, że kwota pozabankowych pożyczek, nie jest wysoka. Ile pieniędzy najczęściej pożyczamy poza bankiem Na naszej stronie niebawem pojawi się ankieta na ten temat. Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu jej wyniki. Do jakiego wniosku możemy dojść przypatrując się powyższej statystyce (Statystka ta pochodzi z pierwszego kwartału 2012 roku! Jakie były wyniki za drugi kwartał Tego pozabankowe firmy jeszcze nie ujawniły, a My niecierpliwością czekamy na te informacje) Z pewnością do takiego, że nie w banku pieniądze pożycza zdecydowana większość Polaków (Skoro bowiem pożyczamy drobne kwoty, to aby uzbierała się kwota aż 650 milionów). Śmiało możemy zaryzykować stwierdzenie, że poza bankiem pieniądze pożyczył choć raz w życiu każdy z Nas.

Klientów jest o połowę więcej niż przed rokiem Tego nie wiemy! Przekazujemy Państwu informacje tylko na podstawie posiadanych liczb. Co więc podpowiadają  liczby To, że całkowita kwota udzielonych pożyczek poza bankiem, wzrosła w ciągu roku o połowę. Czy pożyczamy więcej Czy też pożycza Nas więcej Na to pytanie na pewno postaramy się udzielić odpowiedzi w najbliższym czasie! Zapytamy o to nie tylko firmy udzielające pozabankowych pożyczek, ale także Was samych.

Pamiętasz jeszcze zadane przez Nas w tytule pytanie : Czy pożyczki poza bankiem są receptą na pusty portfel Polaków W tym akapicie znajdzie ono swoją odpowiedź. Bez wątpienia Polacy zauważyli, że banki owszem pożyczają im pieniądze, ale bardzo niechętnie. Z czego wynika ta owa niechęć i czy faktycznie możemy mówić o niechęci banków To nie niechęć pracowników (sami pracownicy pożyczaliby pieniądze bardzo chętnie od każdej sprzedanej pożyczki bowiem otrzymują z góry określony procent), a liczne rekomendacje wprowadzone przez Komisję Nadzoru Finansowego sprawiają, że Polacy czują się w bankach coraz bardziej niechcianymi klientami.

Trudno jest szczególnie stałym klientom (Sytuacja finansowa stałego klienta nigdy nie była dokładnie weryfikowana, otrzymywał on pożyczkę na dowód po prostu klient miał zaufanie banku! Zapracował na nie! Nadwyrężyć mógł je tylko poprzez niesystematyczną spłatę pożyczki. Nie poprzez zmiany w prawie bankowym. Czy prawo bankowe , także może działać wstecz Na ten temat z pewnością warto podyskutować!)! Nie podoba się im zwłaszcza to, że muszą przechodzić przez skomplikowaną procedurą (nawet w przypadku bardzo małej pożyczki, w przypadku kredytu hipotecznego jest to kwestia oczywista) kredytową (Czy szybki kredyt na wakacje powinien wiązać się nawet z tygodniowym oczekiwaniem na odpowiedź banku). I niestety część z nich spotyka się z odmową (Co jest dla klientów najbardziej frustrujące po 7 dniach biegania z dokumentami okazuje się, że pożyczka nie zostanie Nam jednak przyznana). Odmowa ta skłania ich do zainteresowania się alternatywą, jaką jest dzisiaj pożyczka pozabankowa. Polacy nie chcą chodzić z pustym portfelem! Wiedzą także o tym, że o podwyżka u szefa, bardzo trudno!

Kto najczęściej pożycza pieniądze Polakom poza bankiem Provident! Firma ta ma jednak coraz większą konkurencją (O której My także Państwo informujemy na tej stronie! Żadna nowa firma nie jest Nam obojętna! Każdej przypatrujemy się rozsądnym okiem) np. SMS Kredyt – Blisko 5 milionów złotych pożyczonych, tylko w pierwszym kwartale tego roku! Sprawdziliśmy, to wzrost udzielonych pożyczek o ponad 240 procent! Czy Profi Credit – Pożyczonych 60 milionów złotych! Ale wzrost sprzedaży tylko o 85%, oczywiście w stosunku do roku ubiegłego. Zgadzasz się z tezą, że pożyczki poza bankiem są receptą na pusty portfel Polaków Napisz o tym w swoim komentarzu!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kasa
Ekspres Kasa – rozsądne komentarze do Waszych opinii

Kontynuując rozpoczęty cykl artykułów (To, że od czasu do czasu na naszej stronie pojawia się artykuł z innej serii nie...

Zamknij