Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Gdzie Polacy nie oszczędzają?

50% Polaków nie oszczędza pieniędzy w bankach, a jedna czwarta swoje oszczędności trzyma w domu! Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Homo Homini. Czy ich wyniki są niepokojące Z pewnością niepokoją one, przede wszystkim banki! Banki nie tylko nie sprzedają (zwrot często stosowany w środowisku bankowców) kredytów (w tym kart kredytowych), ale także stosunkowo rzadko (znacznie rzadziej niż miało to miejsce dekadę temu) zakładają lokaty i widzą oszczędności klientów, na oszczędnościowych rachunkach bankowych. 7/8 Polaków nie oszczędza pieniędzy w żadnym Towarzystwie Funduszy Inwestycyjnych, 9/10 w Towarzystwach Ubezpieczeniowych.

Dlaczego Polacy nie trzymają swoich oszczędności w banku Dlatego, że banki, nie rozmawiają z klientami na temat swoich produktów oszczędnościowych (kredytowych również!)po ludzku. Klient czuje się zagubiony wśród tak wielu produktów oszczędnościowych (Dzisiaj możemy oszczędzać jednocześnie inwestując Czy banki decydują się na szczerą rozmowę z klientem na ten temat Czy klient wie, że może stracić na takiej formie oszczędzania)

Niechętnie inwestujemy! Czujemy się jeszcze niepewni w inwestycjach od początku kryzysu gospodarczego boimy się, że możemy wiele stracić! A banki, Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych i Towarzystwa Ubezpieczeniowe do tego jednoznacznie jakby przymuszają. Polacy chcą inwestować w bezpiecznych miejscach, a tym miejscem (niestety), coraz częściej wydaje się im ich własny portfel!

Czy to się musi zmienić! Czy naprawdę Polacy nie mogą przechowywać swoich oszczędności pod poduszką Nie będziemy nikogo z Państwa nakłaniać do zmian. To Wy sami musisz zdecydować o tym, gdzie będą rosły Wasze oszczędności. Urosnąć mogą nie tylko w banku, za pośrednictwem Funduszy Inwestycyjnych czy Towarzystw Ubezpieczeniowych. O wszystkich alternatywach na polskie oszczędności, będziemy systematycznie pisać, również na naszym blogu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jesteś człowiekiem? *

Przeczytaj poprzedni wpis:
kalkulator
Ile pożyczek udzieliła już firma Profi Credit?

Na naszym blogu pisaliśmy już o Profi Credit, komentując Wasze opinię na temat tej firmy. Czy napisaliśmy wszystko Nie, bo...

Zamknij