Skorzystaj z jednej z najlepszych firm pożyczkowych na rynku:

Jeśli nie wiesz co wybrać, to sprawdź aktualny --->Ranking szybkich pożyczek

Social Lending – sposób na szybką pożyczkę!

Social Lending to pojęcie, które dobrze jest znane na Zachodzie i nie budzi tam żadnych kontrowersji. W naszym kraju dopiero zaczyna wkraczać na rynek finansowy już wykazując duże zainteresowanie potencjalnych odbiorców. Jak łatwo się domyślić, bynajmniej osobom dobrze znającym język angielski, social lending to pożyczki społecznościowe, odbywające się za pośrednictwem internetu.  Wydawać by się mogło, że taki wirtualny sposób pożyczania pieniędzy jest niepewny i ryzykowny, nie ma jednak nic bardziej mylnego.  Szczególnie w Stanach Zjednoczonych, pożyczki tego typu obwarowane są wieloma narzędziami, które do minimum optymalizują ilość tych niespłaconych. W Polsce sposoby i możliwości ściągania długów nie są aż tak dobrze rozwinięte, jednak krajowe portale nie odbiegają dalece od tych zagranicznych.

Zaczynając od początku, w systemie social lending, mamy do czynienia z dwoma osobami pożyczkobiorcą oraz inwestorem. Oznacza to, że nie tylko można w ten sposób uzyskać wsparcie finansowe, ale także zarobić. Inwestor bowiem oferuje pożyczkę na daną sumę i dane oprocentowanie, przy czym to ostatnie jest jego całkowitym zarobkiem. Pożyczkobiorca natomiast ma możliwość, nie tylko poszukiwać ofert inwestorów, ale również sam deklarować jakiej pożyczki poszukuje. Wówczas niezbędne jest wystawienie aukcji pożyczkowej w trakcie jej trwania zainteresowani inwestorzy mogą składać swoje propozycje udostępnienia konkretnych kwot, co daje kolejny plus pożyczkobiorca nie pożycza od jednej osoby, może większą sumę zebrać od kilku inwestorów, co oczywiście zwiększa możliwości.

Social lending to przede wszystkim świetna możliwość dla osób, które mają różnego rodzaju problemy z historią czy zdolnością kredytową, ale także w przypadku, gdy jesteśmy zatrudnieni na umowę zlecenie lu zwyczajnie zajmujemy się tzw. wolnym zawodem. W taki sytuacjach tradycyjne instytucje finansowe czy banki, nie chcą udzielać kredytów i pożyczek.

Jeśli chodzi o konkretne miejsca, które prezentują możliwość zaciągnięcia pożyczki w oparciu o social lending, to jest ich przynajmniej klika, najbardziej popularne to:

  • kokos.pl
  • finansowo.pl
  • pozycz.pl
  • sekrata.pl
  • zakra.pl


Przeczytaj poprzedni wpis:
kopera z banknotami 100 zł
Pożyczka bez BIK na dowód ? szansą na wyjście z bezrobocia?

Czy można wyjść z bezrobocia bez pomocy innych osób Czy to prawda, że bycie bez pracy rozumieją tylko Nasi bliscy...

Zamknij